Perfect New Year 2016!

New_Year_2016_2

Nie czas na noworoczne postanowienia, które bledną z każdym kolejnym miesiącem nowego roku. Czas na działanie. A nowe buty? Nie ma nic lepszego na poprawę humoru, gdy przez chwilę coś nie będzie szło po twojej myśli!

New_Year_2016

INSPIRATION OR IMITATION: Piotr Dębski 2007 | Olya Osokina 2014

Piotr_Debski_2007_Olya_Osokina_2014

Transparentne sportowe daszki inspirują. Piotr Dębski w 2007 stworzył mocno zapadający w pamięć portret piegowatej dziewczyny. Doczekał się on publikacji na okładce magazynu Digital Camera (Nr 9, 2011), w którym to sam fotograf został okrzyknięty nadzieją młodego pokolenia.

2014 rok przyniósł nam sesję „Color sport” autorstwa Olyi Osokiny. I w niej najważniejszym atrybutem jest wspomniany wcześniej daszek. Niebieski* - jak na fotografii Dębskiego – kontrastuje z utrzymanymi w oranżowo-czerwonej kolorystyce ustami oraz ubiorem.

Podobny wakacyjny klimat. Zbliżone, choć zdecydowanie ostrzejsze barwy. Nieśmiało przebijające przez makijaż piegi. Aż cztery portrety na siedem zdjęć w projekcie. Czy Osokina widziała kiedyś fotografię Dębskiego?

Read More

INSPIRATION OR IMITATION: Rudi Gernreich 60s | Louis Vuitton SS13

Rudi_Gernreich_60s_Louis_Vuitton_SS13_1

Współczesna moda garściami korzysta z dorobku lat 60-tych. Marc Jacobs w sezonie wiosna/lato 2013 mocno bawił się geometrią, tworząc kreacje przypominające to, co Rudi Gernreich zaprojektował 50 lat wcześniej. I to aż w dwóch kolekcjach - dla marki Louis Vuitton oraz własnego, autorskiego brandu.

Read More

INSPIRATION OR IMITATION: Yayoi Kusama 1967 | George Clooney 2013

Życie japońskiej artystki Yayoi Kusama wypełniają kropki, które są znakiem rozpoznawczym jej prac już od lat 60-tych, nieustannie inspirując najróżniejszych twórców. Hołd Kusamie oddała Emma Summerton, realizując niezapomnianą sesję dla W magazine. 

Read More

INSPIRATION OR IMITATION: VOGUE US September 2014 | APART Christmas 2014

VogueUSSep14_APART2014

Szczeniaki siberian husky. Piękna blondynka. Lodowata północ kontra święta w iście hollywoodzkim stylu. Łódka versus wyłożone futrem sanie. VOGUE US czy Apart? Inspiracja czy czysty przypadek?

Read More