INSPIRATION OR IMITATION: Beth Levine 1960 | KUSA 2013

Sandały Beth Levine stworzone dla założonej w 1958 roku w Stanach Zjednoczonych marki Herbert Levine były w tamtych czasach prawdziwą innowacją. Ponad półwieku później, pomysł z trawą okazał się równie chwytliwy – wprowadzone na rynek KUSA flip flops, z podeszwą imitujacą trawę, zyskały rozgłos na całym świecie.

Fascynacja tworzywami sztucznymi znalazła idealnie odzwierciedlenie w sandałkach „Barefoot in the Grass” – projekcie Beth Levine z 1960 roku. Pasek wykonany z przezroczystego winylu i sztuczna plastikowa trawa, którą buty zostały wyściełane, dawały surrealistyczny efekt i stymulowały nie tylko zmysł wzroku noszącego, ale i dotyku. Sandały Levine idealnie wpisywały się w nurt pop-artu.

Na podobny pomysł, jak Levine, w 2013 roku wpadła firma KUSA, projektując klapki wyglądające, jakby były zrobione z prawdziwej trawy i – jak głosi reklama –  imitujące nie tylko jej wygląd, ale i w dotyku bedące świetnym jej substytutem. Rozwiązanie wydawałoby się idealne w otaczającej nas coraz mocniej, betonowej dżungli.

 

Leave A Comment