Dla niej

Gdzie kupić dobry płaszcz?

Płaszcz przejściowy damski o takim gustownym fasonie to must have nie tylko jesieni, ale również wiosny. Idealnie sprawdza się podczas chłodniejszych dni, kiedy sama bluza lub sweter nie wystarcza. Płaszcz nie należy do najtańszych rzeczy, dlatego decydując się na jego zakup, warto poszukać najlepszego, który posłuży nam przez lata. W takim razie, gdzie kupić dobry płaszcz przejściowy?

1. Na pewno nie sieciówki

Wiele osób jest przerażonych cenami płaszczy. Jednak musimy pogodzić się z tym faktem, jeśli zależy nam na dobrym jakościowo płaszczu, który będzie nas ogrzewał, a jednocześnie sprawi, że nie będziemy się pocić. Ceny niektórych płaszczy mogą przekraczać nawet 1500 złotych i to nie jest cena jedynie za markę. Koszt materiałów i produkcji również odgrywa dużą rolę. Sieciówki faktycznie oferują o wiele niższe ceny, jednak co za tym idzie o wiele gorsze materiały. Poliester i akryl są spotykane na porządku dziennym. Takie płaszcze kuszą ceną, co przyciąga nieświadomych klientów. Jednak już przy pierwszym użyciu zauważymy, że nie był to najlepszy wybór, albowiem nie dość, że będzie nam zimno, to taki płaszcz będzie się szybko niszczył i być może nie wystarczy nawet na jeden sezon. Dodatkowo podszewka wykonana ze słabego materiału również nie będzie nam sprzyjać, albowiem z pewnością będzie charakteryzować się słabą przewiewnością oraz będzie przyklejała się do rajstop.

2. Droższe sklepy

Czyli sklepy, które najczęściej omijamy ze względu na cenę. Jednak kupując płaszcz warto zerknąć do tych lepszych projektantów i producentów, albowiem to oni najczęściej proponują dobre płaszcze. Mimo że cena może nas odstraszać, to warto zapoznać się ze składem. Jeśli w dużej mierze przeważa tam wełna, to możemy być pewni, że nie będzie nam zimno. Dodatkowo jeśli podszewka jest wykonana z wiskozy, to jesteśmy w naprawdę dobrym miejscu. Jednak jeśli nasz budżet nie pozwala nam na taki zakup, to skupmy się na zewnętrznym materiale, ponieważ podszewka nie jest najważniejsza. 

3. Second-handy

Second-handy to źródło „perełek”. Jeśli będziemy miały szczęście, to jest szansa, że znajdziemy dobry jakościowo płaszcz w przystępnej cenie. Może nie za gorsze, ale nadal w dużo niższej cenie, niż nowy prosto ze sklepu. Wybór wzorów i kolorów oczywiście, że będzie bardziej ograniczony, niż w sklepach, jednak nie zmienia to faktu, że warto poszukać. A może właśnie Tobie uda się znaleźć coś pięknego! Dodatkowo masz szansę na nadanie drugiego życia rzeczy, która niesłusznie leży niechodzona. Często są to resztki kolekcji, które musiały zostać usunięte ze sklepów lub rzeczy, które mają małe, niewidoczne wady, ale nie zostały zatwierdzone do sprzedaży w sklepie. Korzystając z second-handów, nie tylko wspierasz swój portfel, ale również planetę!

4. Vinted

Vinted to nic innego, jak internetowy second-hand. Co za tym idzie, jest o wiele przyjemniejszy i łatwiejszy w obsłudze. Vinted umożliwia nam opcję filtrowania i sortowania, dzięki czemu możemy szukać dokładnie płaszczy przejściowych w kolorze, marce i zakresie cenowym, który nam odpowiada. Na tej platformie możemy znaleźć zarówno nowe, nieużywane ubrania, jak i te już używane, ale bez żadnych śladów, które by na to wskazywały. Dodatkowo mamy możliwość targowania się, więc jest jeszcze większa szansa, że uda nam się znaleźć coś dobrego, co będzie mieściło się w naszym budżecie.

Dobry jakościowo płaszcz to wydatek rzędu kilkuset lub nawet kilku tysięcy złotych. Wiadomo, że takie kwoty nie zachęcają, jednak myśląc przyszłościowo, to kupienie jednego, droższego, ale lepszego jakościowo płaszcza, który posłuży przez lata jest lepszym rozwiązaniem, niż kupowanie nowego płaszcza co sezon. W taki sposób, w perspektywie czasu zaoszczędzimy wiele pieniędzy, a także czasu na poszukiwaniu nowego modelu. Współczesny rynek oferuje tak wiele modeli, fasonów, krojów, kolorów czy wzorów, że każda z nas znajdzie coś dla siebie. Dodatkowo mając szczęście i „nosa do okazji”, możemy znaleźć śliczny i ciepły płaszcz przejściowy w naprawdę przystępnej dla nas cenie!

Zobacz także